Teknikum, Växjö

Nyheter 2007-05-31 | Uppdaterad 2007-10-05

Den 13 juni kl 14.00



Elprogrammet, automation
Amaar Al-Sundook, Växjö, Martin Carlsson, Urshult, David de Fine Licht, Emmaboda, Kevin Jonasson, Växjö, Tove Jonsson, Växjö, Daniel Karlsson, Alvesta, Alexander Kristensen, Hovmantorp, Dennis Kålen, Växjö, Fredrik Nilsson, Växjö, Erik Strand, Växjö, Emil Svensson, Lenhovda.

Elprogrammet, datorteknik
Kristoffer Bengtsson, Konga, Magnus Eriksson, Växjö, Robert Fohlin, Urshult, Tomm Ilbratt, Lenhovda, Emil Johansson, Grimslöv, Jacob Lundstedt, Växjö, Martin Nilsson, Väckelsång, David Skarp, Hovmantorp, Simon Svensson, Hovmantorp, Tim Svärdell-Malbeck, Lenhovda.

Elprogrammet, elteknik
Victor Blad, Braås, Adam Danielsson, Rottne, Pär Erik Ericsson, Vislanda, Oskar Fjällén, Kosta, Henrik Holmquist, Rottne, Nilsmagni Hultgren, Växjö, Jonathan Karlberg, Växjö, Tobias Karlsson, Växjö, Lukas Lindqvist, Växjö, Daniel Ljungqvist, Lessebo, Daniel Püschl, Växjö, Fredrik Stensson, Åryd.

Energiprogrammet
Alexander Adolfsson, Växjö, Gustav Adolfsson, Häradsbäck, Karl Bergkvist, Växjö, Andréas Gustafsson, Växjö, Martin Göthberg, Växjö, Sebastian Göthman, Ryd, Mattias Jansson, Växjö, Fredrik Johansson, Rottne, Jacob Johansson, Urshult, David Jonsson, Alvesta, Joel Karlsson, Lammhult, Tony Knobloch Blomqvist, Alvesta, Christoffer Mattisson, Växjö, Nicklas Niemelä, Alvesta, Per Norlin, Hovmantorp, Jasmin Obradovac, Växjö, Stefan Olander, Ingelstad, Lukas Persson, Lammhult, Mattias Petersson, Ramkvilla, Oscar Petersson, Växjö, Fredrik Sjöblom, Kalvsvik, Emil Ståhl, Älmhult, Niklas Tegnvallius, Åryd, Jonas Tuvner, Åryd, Oscar Williamsson, Lammhult.

Kronobergs produktionstekniska program
Patrik Ekström, Växjö, Lulzim Hasani, Växjö, Patrik Lönn, Braås, Pierre Ohlsson, Tävelsås, Mattias Svensson, Växjö, Gustaf Söderqvist, Växjö.

Omvårdnadsprogrammet
Raiza af Klinteberg, Vislanda, Hanna Andersson, Växjö, Emilia Elgevi, Lindås, Maria Eriksson, Växjö, Sandra Eriksson, Växjö, Tobias Fransson, Växjö, Linda Fäldt, Växjö, Johanna Gustafsson, Ör, Ellinor Johannisson, Växjö, Besha Kamal Mustafa, Växjö, Marie Karlsson, Lammhult, Jonna Kindblad, Växjö, Emma Lantz, Lammhult, Josefine Larsson, Moheda, Hanna Malmqvist, Växjö, Shino Nazim Hassan, Växjö, Marina Nilsson, Blentarp, Sandra Rydell, Växjö, Fatima Safa, Växjö, Jessica Sigfridsson, Ingelstad, Maja Svensson, Växjö, Mia Svensson, Åryd, Johanna Söderqvist, Värends Nöbbele, Sophia Thammawongsa, Lessebo, Sofie Trulsson, Växjö, Sara Wahlquist, Kalvsvik.

Räddning, skydd och säkerhet A
Joakim Aleborn Sivertsson, Växjö, Josefine Andersson, Alvesta, Emma Bengtsson, Alvesta, Henrik Gertsson, Rottne, Tommy Herbst, Åryd, Marie Johansson, Kalvsvik, Magnus Lindahl, Moheda, Oskar Lindén, Moheda, Patrik Mattsson, Rottne, Tove Nilsson, Alvesta, Mikael Pärnering, Hovmantorp, Filippa Rohdin, Vederslöv, Jonas Stark, Vederslöv, Klara Steen Petersson, Växjö, Frederik Stensson, Rottne, Erik Strömberg, Kalvsvik, Linus Wiberg, Skruv.

Räddning, skydd och säkerhet B
Jimmy Andersson, Åryd, Thomas Arnesson, Alvesta, Andreas Aschenbrenner, Växjö, Jonas Blommendahl, Ör, Emmi Danielsson, Ingelstad, Ofelia Daun Nilsson, Växjö, Petra Frantz, Väckelsång, Edhem Hajdarevic, Alvesta, Tobias Hall, Ingelstad, Natalie Johannisson, Alvesta, Marcus Karlsson, Ingelstad, Erik Nielsen Junér, Växjö, Mimmi Petersson, Växjö, Gabriella Pilkvist, Lessebo, Patrik Romare, Alvesta, Tobias Rundberg, Moheda, Mattis Samuelsson, Växjö, Jonatan Svensson, Gemla, Henrik Thörne, Växjö, Malin Vilhelmsson, Växjö, Jonna Åström, Växjö.

Teknikprogrammet A
Stina Agnesson, Växjö, Johanna Aronsson, Rottne, Simon Bergendorff, Växjö, Tobias Bergström, Växjö, Anis Caprnja, Växjö, Sofie Frankzén, Växjö, Klas Harrysson, Växjö, Madelaine Hedin, Växjö, Staffan Ingemarsson Svensson, Värends Nöbbele, Gabriel Johansson, Hovmantorp, Sanna Johansson, Växjö, Tommy Jonsson, Ingelstad, Björn Klasson, Ingelstad, Mattias Knutsson, Lessebo, Fredrik Krig, Växjö, Joachim Löfstedt, Växjö, Carl Robert Nagy, Växjö, Markus Nordqvist, Hovmantorp, Tina Petersson, Kosta, Robin Solnevik, Alvesta, Stefan Viberg, Växjö, Martin Wirenstrand, Växjö.

Teknikprogrammet B
Henrik Ekelöf, Växjö, Anders Eriksson, Växjö, Kim Eriksson, Kalvsvik, Sebastian Falk, Växjö, Roger Fenyö, Växjö, David Gal, Växjö, Fredrik Gräns, Ingelstad, Arvid Gustafsson, Värends Nöbbele, Carl Hornborg, Gemla, Joakim Hulth, Växjö, Fredrik Jonsson, Lammhult, Daniel Jönsson, Växjö, Eric Lind, Växjö, Sebastian Lindahl Petäjä, Växjö, Karin Lindgren, Rottne, Oscar Lövdahl, Växjö, Viktor Mazetti, Växjö, Johan Nicklason, Växjö, Andreas Nilsson, Kalvsvik, Klas Persson, Växjö, Martin Sandgren, Växjö, David Sannéus, Växjö, Sebastian Öberg, Hovmantorp.




huvudnyheter just nu

Expertextra hos SMP-live

Sport [Uppdaterad i går 16:09]

Hockeysäsongen är över, men planeringen inför nästa har redan dragit i gång. Fotbollen har precis sparkat kulan i luften. I dagens SMP-live blir det först en kvart Powerplay med Daniel Enestubbe och sedan en kvart Bollkoll med Dan Magnusson.

 


Nyheter

Läs i dagens Smålandsposten

Växjö: • Vuxenutbildningen flyttar till nya lokaler vid Stortorget • Lösgodisets högtid står för dörren • Inblick: Varannan lampa får el från Sandviksverket Älmhult: Här är oppositionens Älmhult Alvesta: Roligt lov på Vislandaskolan • Uppvidinge: Påskpyssel i Ösjöbol Tingsryd: Watten i Sverige AB satsar 100 miljoner • Krönikan: Jonas Waldestål: Jag vill ju så gärna bli bra på något


Mest läst på smp.se senaste dygnet


Senaste nytt på sporten

Senaste nytt från TT Sverige/världen

Senaste nytt från Kultur & Nöje

Mitt_Lammhult

Mitt Lammhult din lokala mötesplats.

Taggade.se

Taggade.se

En späckad tävlingskalender, reportage och resultat från olika lopp. Nu lanserar Smålandsposten en helt ny sajt för tävling och träning med fullt fokus på det som händer i sydostregionen.

logga
Logga
Bilen
Ford B-MAX 1,4 90hk Titanium -13
Brunmetallic 500 mil 133.000 kr